Jak powinna być zorganizowana przerwa kawowa w trakcie konferencji?

Czasy, gdy przerwa kawowa kojarzyła się jedynie z gorącą kawą oraz jednym lub dwoma rodzajami ciasteczek, odeszły już do lamusa. Obecnie przerwa kawowa to wyraz istniejących trendów w branży cateringowej, a także wyjście naprzeciw uczestnikom szkolenia. Jak zatem ją zorganizować, aby sprostać potrzebom uczestników i zapewnić im niezbędne przekąski i napoje?

Przerwa kawowa – jak często?

Zanim przejdziemy do menu, które warto jest uwzględnić podczas przerwy kawowej, należy określić, kiedy taka przerwa powinna mieć miejsce. Planując konferencję czy szkolenie warto mniej więcej co 2-3 godziny zaproponować uczestnikom przerwę. Przykładowo, w ramach ośmiogodzinnego szkolenia, powinny odbyć się dwie przerwy kawowe i jedna przerwa na lunch. Jeżeli jest to możliwe, przekąski i napoje należy ustawić w osobnej sali bankietowej lub w wydzielonej przestrzeni sali konferencyjnej na specjalnie przygotowanych do tego celu stołach.

Menu podczas przerwy kawowej

Jeżeli organizujemy szkolenie w sali konferencyjnej ośrodka, który posiada także restaurację, to wystarczy, że spytamy o możliwość przygotowania przekąsek i napojów na potrzeby naszej konferencji. Jeżeli w danym centrum konferencyjnym nie ma takiego udogodnienia, lub też można zamówić jedynie gorące napoje, należy skorzystać z oferty jednej z wielu firm cateringowych. Jeśli chodzi o napoje, to z całą pewnością nie może zabraknąć nieśmiertelnej kawy, najlepiej z ekspresu lub w kapsułkach. Dla tych, co nie gustują w kawie, należy przygotować alternatywny wybór napojów w postaci czarnej i zielonej herbaty, jak również soków, wody itp. Jeżeli chodzi o przekąski, to polecane są małe przystawki typu finger food, takie jak np. koreczki czyli mini-kanapeczki, babeczki oraz inne przekąski, które można jeść na stojąco bez sztućców. Warto uwzględnić coraz bardziej popularne przekąski wegetariańskie, np. z dodatkiem awokado czy past warzywnych. Latem możemy też postawić na stołach świeże owoce i koktajle owocowe.

Last modification: Śr 22 Cze 2022