Na co zwrócić uwagę przy wyborze sali szkoleniowej do wynajęcia?

Spora część firm decyduje się zorganizować szkolenie firmowe w wynajętej do tego celu sali szkoleniowej. Rozwiązanie takie ma wiele zalet, jednak zanim podejmiemy decyzję o wynajmie przestrzeni na konferencję, warto zastanowić się, jakiej sali potrzebujemy oraz jakie powinno być jej wyposażenie. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej.

Wynajem sali krok po kroku

Podstawową sprawą, którą musimy rozważyć w przypadku wynajmu sali szkoleniowej, powinna być jej wielkość. W tym celu niezbędne jest określenie przybliżonej liczby uczestników konferencji. Czy chodzi nam o kameralne spotkanie małej grupy osób, jak np. przeszkolenie konkretnego działu lub też kandydatów do pracy w naszej firmie, czy też planujemy zorganizować dużą konferencję z udziałem gości z zagranicy? A może liczy się dla nas lokalizacja w atrakcyjnym zakątku Polski, np. blisko morza? Jeśli lista uczestników jest spora i chcemy, aby mieli oni możliwość wypoczęcia na łonie natury, warto zdecydować się na dużą salą konferencyjną w Gdańsku. Nie bez znaczenia są także inne zalety danego obiektu szkoleniowo-konferencyjnego. Obiekt z foyer, tarasem, dobrym dojazdem oraz obecnością licznych parkingów w okolicy z pewnością należy zaliczyć do atrakcyjnych i wartych rozważenia.

Wyposażenie sali ma znaczenie

Jednym z kluczowych argumentów przemawiających za wynajmem sali szkoleniowej jest nowoczesne wyposażenie. Większość sal posiada obecnie sprzęt multimedialny niezbędny w przypadku prowadzenia jakiejkolwiek prezentacji, taki jak rzutnik wraz z ekranem, mikrofony i niezbędne nagłośnienie. W sali przeznaczonej na szkolenie powinien także być podłączony szybki Internet. Warto również sprawdzić, czy sala posiada klimatyzację i dobre oświetlenie. Dodatkowym atutem jest obecność restauracji w obiekcie, dzięki czemu organizacja przerw kawowych i przerwy lunchowej będzie łatwa i przyjemna, a posiłki, gorące napoje i przekąski dostarczone zostaną na czas.

Last modification: Śr 22 Cze 2022