Jakie wyposażenie musi zapewnić hotelowa sala konferencyjna?

Każdy, kto choć raz był na szkoleniu wie, jak ogromne znaczenie ma to, jakie są warunki podczas szkolenia. Zła wentylacja, siedzenie w ścisku i tłoku, brak odpowiedniego nagłośnienia – to coś, co może zrujnować najlepiej zapowiadającą się konferencję. Podpowiadamy, jakie wyposażenie sali konferencyjnej jest pierwszym krokiem do sukcesu.

Must have każdej sali szkoleniowej

Planując szkolenie powinniśmy wziąć pod uwagę przede wszystkim liczbę uczestników konferencji. Zbyt wiele osób w jednej sali sprawi, że uczestnicy będą siedzieć w ścisku i trudno im będzie się skupić, a także - w razie potrzeby - wyjść bez niepotrzebnego przepychania się. Dlatego należy wziąć pod uwagę odpowiednią liczbę stołów i krzeseł, a także, w przypadku tych ostatnich, komfort siedzenia.

Oprócz podstawowego wyposażenia sali konferencyjnej w stoły i krzesła, niezbędne jest także, aby w sali znajdował się sprzęt multimedialny umożliwiający przeprowadzenie prezentacji, taki jak: rzutnik wraz z ekranem, mikrofony, odpowiednie nagłośnienie oraz flipcharty. Warto również sprawdzić, czy w sali jest dostęp do Internetu np. poprzez wifi. Standardem, którego nie powinno zabraknąć w przypadku sali szkoleniowej, jest także klimatyzacja, zapewniająca komfort  termiczny w każdych warunkach i o każdej porze roku. Nie bez znaczenia jest także odpowiednie oświetlenie, dopasowane do wielkości sali, rozmieszczenia okien itp.

Dodatkowe atuty sali na szkolenie

Tym, co może wyróżnić salę na szkolenie jest np. możliwość jej podzielenia na dwie przestrzenie przy pomocy dźwiękoszczelnej ściany. Takie rozwiązanie jest przydatne w przypadku chęci poprowadzenia części spotkania w formie niezależnych paneli dyskusyjnych. Dodatkową zaletą jest możliwość wyjścia na taras lub też skorzystania z foyer, w którym można zorganizować przerwę kawową. Jeżeli uwzględnimy te wszystkie aspekty i znajdziemy salę odpowiadającą naszym oczekiwaniom, udane szkolenie jest na wyciągnięcie ręki!

Last modification: Śr 22 Cze 2022