Na co zwrócić uwagę wynajmując hotelową salę na wesele?

Z roku na rok rośnie zainteresowanie wykorzystaniem sal w hotelach na miejsce organizacji ważnych imprez okolicznościowych jak na przykład wesela. Oferta tego typu placówek: ciekawa lokalizacja, wyposażenie i dodatkowe udogodnienia, jest bardzo atrakcyjna i może zachwycić niejedną parę młodą. Jak wybrać salę, aby była ona praktyczna i sprawdziła się podczas wydarzenia?

Sala na wesele w hotelu – dlaczego warto?

Szukając lokalizacji na wesele, coraz więcej osób interesuje się ofertą hoteli. Proponują one klientom bardzo ciekawe pakiety, które są również atrakcyjne cenowo. Wynajem sali hotelowej na wesele, szczególnie w bardzo ciekawej lokalizacji, może być rozwiązaniem idealnym dla nowoczesnej pary młodej. A jeśli jest to zabytkowe wnętrze, spodobać się może również tradycjonalistom.

Największą zaletą takiego rozwiązania, jest to, że poza miejscem, w którym można zorganizować samo wydarzenie, mamy do dyspozycji również opcję noclegu dla gości. To duże udogodnienie i sposób na ograniczenie kosztów ponoszonych na organizację wesela. Na co jednak zwrócić uwagę wybierając samą salę?

Jakie aspekty brać pod uwagę wynajmując salę na wesele?

Sala, w której chcemy zorganizować wesele, powinna pomieścić wszystkich naszych gości, więc w pierwszej kolejności należy upewnić się, że liczba dostępnych miejsc jest zgodna z naszą listą weselników. Istotna jest sama lokalizacja i łatwy dojazd samochodem czy komunikacją miejską, jak i ilość miejsc parkingowych, z jakich mogą skorzystać goście pary młodej.

Dla wielu ważnym argumentem jest możliwość skorzystania z menu weselnego udostępnianego przez hotelową restaurację, co eliminuje konieczność zamówienia zewnętrznego cateringu. Dobrze jest zwrócić uwagę, czy sala wyposażona jest w klimatyzację i wentylację, które wpłyną na komfort podczas zabawy, szczególnie jeśli wesele odbywa się latem. Ciekawymi udogodnieniami mogą być też strefowe oświetlenie, nagłośnienie i dostępny na miejscu sprzęt multimedialny, dzięki którym uatrakcyjni się poszczególne części imprezy.

Last modification: N 31 Lip 2022