Jakie ustawienie stołów wybrać podczas wesela?

"Ależ to było piękne wesele". Takie słowa często padają z ust gości, którzy dopiero co bawili się na weselu. Sama taka uroczystość to bez wątpienia wyjątkowy okres w życiu młodych. Niemniej na samym przyjęciu weselnym bawią się także zaproszeni goście. Prawdę mówiąc, to często właśnie dla nich wyprawia się taką imprezę. Państwo młodzi chcą, aby zaproszone osoby dobrze się bawiły i miło wspominały ich wesele. Okazuje się, że samo ustawienie stołów może mocno wpłynąć na integrację między gośćmi. Zatem jakie ustawienie stołów wybrać? Spróbujmy znaleźć odpowiedź na to pytanie!

Ogólne zasady dotyczące ustawiania stołów

Zastanawiając się nad ustawieniem stołów podczas wesela, warto wziąć najpierw pod uwagę kilka uniwersalnych zasad z tym związanych. Po pierwsze pamiętajmy, że podczas wesela goście nie tylko tańczą, ale również rozmawiają i poznają się nawzajem. Dlatego warto stoły przygotować tak, aby nic nie przeszkadzało osobom siedzącym w swoim pobliżu w swobodnej wymianie myśli, a także w kontakcie wzrokowym. Dla przykładu zbyt duży bukiet kwiatów może przesłaniać osoby siedzące naprzeciw siebie.

Druga sprawa to niepisana zasada, aby nie sadzać blisko siebie osób pozostających w konflikcie. Nie wyszłoby to na dobre ani młodym, ani samym zainteresowanym. Warto ogólnie pomyśleć o tym, aby goście przy stole czuli się komfortowo, a obsługa mogła bez problemu wykonywać swoją pracę. 

Jak ustawia się stoły podczas wesela?

Ustawień stołów na weselu jest co najmniej kilka, jednak wszystko tak naprawdę wynika z naszych oczekiwań, ilości gości oraz rozmiaru i kształtu sali weselnej.

Najpopularniejsze jest ustawienie podłużnych stołów w literę "L" lub "U". Taka opcja pasuje praktycznie do każdej sali weselnej i świetnie sprawdza się od lat. Coraz częściej na weselu pojawia się jeden duży stół, jednak może to znacznie ograniczać kontakty między wszystkimi gośćmi.

Popularne jest także ustawienie stołów okrągłych w sposób bankietowy. Wygląda to bardzo elegancko, jednak sprawdza się przeważnie przy mniejszej ilości gości lub przy dużej sali weselnej. Niesie ze sobą także ryzyko tego, że goście będą bawić się w mniejszych grupkach wynikających z usadzenia przy jednym stole.

Jakby nie było, warto poświęcić trochę czasu na przeanalizowanie najlepszego ustawienia stołów w naszym przypadku. Na pewno zaprocentuje to udaną zabawą i zadowoleniem naszych gości!

Last modification: Śr 7 Wrz 2022